Nowi ministranci naszej szkoły

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP grupa 40 naszych uczniów została włączona w grono Szkolnej Wspólnoty Ministranckiej. Mszy św. w ramach skupienia adwentowego przewodniczył ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców.

Roraty 2017

Od poniedziałku 4 grudnia rozpoczęliśmy w naszej szkolnej kaplicy Roraty Salezjańskie, będące bezpośrednim przygotowaniem od Świat Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w poniedziałki spotykamy się o godzinie 6.30 na mszy świętej roratniej, po której zapraszamy na pyszne śniadanie (każdy przynosi na nie coś do chleba). Od wtorku do piątku Roraty o 7.30 w naszej kaplicy szkolnej. Zapraszamy uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły:)

Zbiórka darów dla psiaków

Od jutra rusza w naszej szkole Wielka (przed-)Zimowa Zbiórka dla Psiaków. Jak co roku wesprzemy jedną z organizacji zajmujących się bezdomnymi zwierzętami. Zebrane w ciągu najbliższych dwóch tygodni prezenty zostaną przekazane na Przytulisko Margaretki, gdzie spokój, opiekę i miłość znajdują psie staruszki, pieski schorowane oraz takie, które dla swoich właścicieli stały się niewygodnym obowiązkiem.

W ramach akcji - trwającej do 1 grudnia - zbieramy:

Film o Piątce Poznańskiej

Piątka Poznańska to pięciu młodych błogosławionych wychowanków salezjańskiego oratorium w Poznaniu, którzy oddali swoje życie podczas II wojny światowej. EmausTV zrealizowała o nich film dokumentalny.

28. Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Hiszpanii - Sevilla

XXVIII Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbyły się w tym roku w Sewilli, w Hiszpanii. W dniach 10-15 maja zgromadziły one ponad 2.000 uczestników z 15 krajów. Z Polski wzięło udział w Igrzyskach 157 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w Lokalnych Stowarzyszeniach Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP.

Pożegnanie maturzystów w bursie

Dnia 20 kwietnia 2017 w Bursie Salezjańskiej im. ks. Bosko w Łodzi miało miejsce oficjalne pożegnanie Maturzystów. Na uroczystą kolację w „Gałce” zostali zaproszeni: Dyrektor ZSS – ks. Julian Dzierżak, Dyrektor Administracyjny - ks. Mirosław Hołownia, Kierownik Bursy ks. Andrzej Kurto i 11 tegorocznych Maturzystów.

Droga Krzyżowa w bursie

W środę 22 marca 2017 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Łodzi o godz. 20.30 . 55 wychowanków bursy z wychowawcami uczestniczyło w Drodze Krzyżowej, której przewodniczył ks. Andrzej Kurto, kierownik Bursy.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował Zachariasz Brygier, dziekan ds. liturgii.