Dzień sportu 2018

18 czerwca 2018 roku w parku 3-go Maja odbył się dzień sportu. Uczniowie brali udział w koszykówce, piłce nożnej oraz tenisie stołowym.

Karawana bez granic 2018

15 czerwca 2018 roku naszą szkołę odwiedziła podróżująca po całym kraju grupa młodych artystów z Różanegostoku.  

Sekcja turystyki pieszej - podsumowanie z nagrodą

13 czerwca w siedzibie PTTK Łódź-Polesie odbyło się podsumowanie działalności w bieżącym roku szkolnym.

Zespół Szkół Salezjańskich zajął II miejsce w XVI edycji współzawodnictwa o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi "Wędruj z nami 100-nogami".

Wszystkim spacerującym gratulujemy!

Salezjańska Strefa Kibica

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Salezjańskich w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji organizuje Salezjańską Strefę Kibica. Wspólnie obejrzymy m.in. mecz otwarcia (Rosja vs Arabia Saudyjska), mecz Mistrzów Świata z 2010 roku z obecnymi Mistrzami Europy (Hiszpania - Portugalia) oraz oczywiście występ Reprezentacji Polski, która 19 czerwca o godz. 17:00 zmierzy się z drużyną Senegalu. W dniu meczu Polaków o godz. 16:15 odbędzie się Konkurs Wiedzy o Mistrzostwach Świata. Również w przerwach meczy odbywać się będą mini-quizy o tematyce Mundialu.

Grupa robocza w Egliszkach/Jałówce na Litwie - relacja

Na przełomie maja i czerwca grupa młodzieży naszych szkół udała się do Wilna na dalszą realizację projektu MEN "Rodzina polonijna". Gimnazjum w Egliszkach/Jałówce przyjęło nas wspaniale! Lekcje, warsztaty, tańce, wycieczki, kręgle, lody - tak w skrócie można opisać pięć bardzo aktywnych dni na wileńszczyźnie. Przyjaźnie zawiązane w listopadzie 2017 miały doskonałą możliwość kontynuacji i rozwoju. Wszyscy mają nadzieję, że to nie nie ostatni nasz pobyt w Jałówce.

7B i spacer Łodzią filmową

W poniedziałek 11 czerwca uczniowie z 7B udali się na spacer po Łodzi filmowej. Oprowadzani byli przez pana Bartosza Mielniczka, znanego łódzkiego przewodnika, który specjalizuje się w dziedzictwie filmowym naszego miasta, ściśle współpracuje z producentami filmowymi i wyszukuje lokacje do filmów kręconych w Łodzi. Dziękujemy pani Dorocie Gołębiowskiej za zorganizowanie dzisiejszej wyprawy.