Pożegnanie Maturzystów

W piątek, 27 kwietnia br. odbędzie się uroczystość pożegnania Maturzystów. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00.

Wyjazd do Opery Narodowej kwiecień 2018.

7 kwietnia grupa uczniów wraz z rodzicami pod kierownictwem Marcina Paździora udała się do Warszawy na sztukę Goplana. Przed rozpoczęciem przedstawienia byliśmy także w Muzeum Narodowym.

Zwrot wypożyczeń

Biblioteka prosi o sukcesywny zwrot wypożyczonych książek i podręczników szkolnych (po przerobieniu programu nauczania). Prosimy o sprawdzenie swojego aktualnego stanu wypożyczeń. Sukcesywny zwrot książek umożliwi sprawne rozliczenie z biblioteką na koniec roku szkolnego.

Barbara Gajewska

Turbolandeskunde 2018

13 kwietnia odbył się w murach naszej szkoły konkurs "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego - TURBOLANDESKUNDE. Tegoroczna, IV edycja konkursu, dotyczyła Niemiec. Do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły, które wygrały eliminacje szkolne. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na dziesięć pytań o różnym stopniu trudności. 
Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Publicznego LO Politechniki Łódzkiej i to ona będzie reprezentowała region łódzki w III etapie - ogólnopolskim, który odbędzie się w maju, w Krakowie.

Turniej w trambambulę

Zamieszczamy tabelę z rozstrzygnięciami w grupach I-V.

Poza tym informujemy o kolejnych zmianach w harmonogramie: mecze zaplanowane na 26.04 odbędą się w terminie późniejszym (być może 8.05, będziemy informować zainteresowanych). Jeśli to możliwe 26.04 zapraszamy drużyny, których mecze zaplanowano na 10.05 (Kuba i Mieszko vs. Tymon i Wojtek oraz Tymon i Wojtek vs. Daniel i Kuba)

Rekolekcje 2018

W dniach 27.03-28.03 2018 w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum liceum oraz szkoły podstawowej. Wydarzenie to poprowadzili klerycy oraz księża. Rekolekcje zakończyły się uroczystą mszą świętą w naszym kościele.

"Zajączek" 2018

Dnia 4 kwietnia 2018 Rada Rodziców po każdym "słówku" rozdawała czekoladowe zajączki.

Rekolekcje szkolne 2018 - rozpoczęcie

26 marca rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Szkoła podstawowa rozpoczęła do poniedziałku, natomiast gimnazjum i liceum od wtorku.

Rekolekcje poprowadzili klerycy seminarium salezjańskiego w Krakowie z ks. Dariuszem Porzuckiem na czele oraz ks. Maciej Sarbinowski z Lądu.