Dzień Myśli Braterskiej w naszej szkole

22 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły należący do harcerstwa mogli przyjść w swoich mundurach.

Z tej okazji uczniowie klasy 2c gimnazjum, wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Wójcik, poprowadzili Słówka o harcerstwie i harcerzach.

PIT 2018

Beznazwy spędziło fantastyczny weekend w Ostródzie!

W dniach 16-18 lutego nasz teatr wybrał się do szkoły salezjańskiej w Ostródzie, by uczestniczyć tam w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych. Zagraliśmy spektakle: "Śmierć to zdrowie" i świeżutko, premierowo "Boga Mordu". Uczestniczyliśmy w licznych warsztatach, oglądaliśmy naszych kolegów z Lublina, Sokołowa, Legionowa i Ostródy. Bawiliśmy się wspaniale!

XIV Międzynarodowe Warsztaty „MASTERCLASSES 2018” dotyczące fizyki cząstek elementarnych i eksperymentu LHC w CERN.

Warsztaty odbędą się w sobotę 24 lutego w Instytut Fizyki Politechniki Łódzkiej, w godzinach od 10.00 do około 17.00. (rejestracja od godz. 9.30). Cena obiadu i przerw kawowych 25 zł.

Do udziału w warsztatach zapraszamy uczniów klas licealnych.

Zainteresowani zgłaszają się do nauczycieli fizyki.

Termin zgłoszeń – „na wczoraj” (z powodu ferii zimowych nie było dość czasu na zgłoszenia).

Imieniny Księdza Dyrektora 2018

16 lutego 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy dzień imienin naszego dyrektora-ks. Juliana Dzierżaka. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli wspólne słówko poranne.

Ferie zimowe 2018.

W dniach od 04 lutego 2018 do dnia 10 lutego 2018 młodzież z naszej szkoły udała się do Białki Tatrzańskiej. Inicjatorem wyjazdu i kierownikiem był Pan Marcin Paździor. Wraz z nim jako opiekunowie pojechali także Pani Ewa Winiarczyk, Pan Artur Zienczyk, Pan Damian Nockowski, Pan Jan Michniewicz.

 

Środa popielcowa

Ks. Tadeusz Rozmus - Radca Regionalny Towarzystwa Salezjańskiego przewodniczył mszy świętej w środę popielcową.

Środa Popielcowa 2018

14 lutego 2018 wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej z posypaniem głów popiołem, rozpoczynającej okres Wielkiego Postu.

Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Tadeusz Rozmus salezjanin, radca Regionu Europa Środkowo-Północna. Odwiedził on naszą szkołę z racji wizytacji nadzwyczajnej, którą odbywa we wspólnocie salezjańskiej przy ul. Wodnej.

Wywiad z Koordynatorem projektu

Poniżej przedstawiamy dwie części wywiadu, jakiego serwisowi TuŁódź udzieliła p. Julia Budzowska, która zajmowała się koordynowaniem działań projektowych w projekcie "Pracownia Innowacji i Przedsiębiorczości". Znajdą też tu Państwo artykuł podsumowujący, napisany przez dr Piotra Szweda.

Część Pierwsza