Posłowie Sejmu Dzieci i Młodzieży z naszej szkoły! | Salezjańskie Liceum, Gimnazjum i Bursa im. Księdza Bosko w Łodzi
Logo szkoły

Posłowie Sejmu Dzieci i Młodzieży z naszej szkoły!

Aż dwa zespoły z naszej szkoły zostały zakwalifikowane do udziału w XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Magdalena Gwadera, Julia Henc, a także Marceli Górzyński i Paweł Świąder - to uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, którzy zakwalifikowali się do udziału w Sejmie Dzieci i Młodzieży.

Magda i Julia przygotowały projekt o harcerkach z "Małej Piętnastki", za który otrzymały aż 39 punktów, osiągając najlepszy wynik w województwie. Dzięki temu już 13 i 14 maja wezmą również udział w Komisji Sejmowej, która przygotowuje uchwałę SDiM. Natomiast Marceli i Paweł zrealizowali akcję społeczną "Łódź nie jest czerwona", która zagwarantowała im mandat poselski.

Magdalena Gwadera i Julia Henc

Paweł Świąder i Marceli Górzyński

Praca bardzo ciekawa, starannie wykonana, czytelna. Atutem projektu jest jego bardzo dobre udokumentowanie oraz odwołanie się do źródeł i ankiety. Autorki stawiają ciekawe pytania i wykazały nieścisłość w dokumentacji z lat 50. XX w. odnośnie zmiany nazwy ulicy. Dodatkowo pozyskały licznych „sojuszników” i odniosły się bardzo szczegółowo do tzw. plusów oraz minusów projektu. Bardzo rzetelnie wykonały pracę, która może być wzorem dla podobnych projektów.

460 posłów młodzieżowych zasiądzie z ławach poselskich już 1 czerwca. Przygotowana uchwała poddawana jest dyskusji, a następnie głosowaniu. Nie jest ona aktem normatywnym, ale stanowi ważny głos dla parlamentarzystów i rządzących. Posiedzenie kończy się przekazaniem na ręce członka Prezydium Sejmu uchwały SDiM.