Wycieczka IB SG Częstochowa-Kraków-Zakopane-Czorsztyn | Salezjańskie Liceum, Gimnazjum i Bursa im. Księdza Bosko w Łodzi
Logo szkoły

Wycieczka IB SG Częstochowa-Kraków-Zakopane-Czorsztyn

W dniach od 4-6 czerwca klasa IB wraz z wychowawczynią Ewą Słomkowską i Ks. Andrzejem Kurto była na wycieczce. Bogaty program tej wyprawy był jej dużym atutem.

Eucharystia sprawowana w Klasztorze Jasnogórskim przez Ks. Andrzeja Kurto dostarczyła nam wielu wzruszeń i dała siłę przetrwania. Na Wawelu zatrzymaliśmy się przy trumnie marszałka Piłsudskiego i przy sarkofagu śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Niebywałe wrażenie wywarł na nas Ołtarz Wita Stwosza ze słynną sceną Zaśnięcia Matki Boskiej.

Kolejnego dnia wędrowaliśmy Doliną Chochołowską, by potem zwiedzić urokliwe zakątki Zakopanego. W ostatnim dniu dotarliśmy do Kościoła w Dębnie Podhalańskim, pochodzącym aż z 1490 roku. Później płynęliśmy gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim, które jest ozdobą Pienińskiego Parku Narodowego.

Ta wycieczka, szlakiem Jana Pawła II, dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć, które na długo zostaną w naszych sercach.

Tagi