Projekty | Salezjańskie Liceum, Gimnazjum i Bursa im. Księdza Bosko w Łodzi
Logo szkoły

Projekty

ERASMUS +

W roku szkolnym 2016/2017 kadra naszej szkoły bierze udział w projekcie „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020), który jest następcą Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest jednym z beneficjentów nowego programu i umożliwia nas odbycie łącznie 18 szkoleń zagranicznych.

Geniusz

Prostota, wyjątkowość oraz dbałość o szczegóły. To właśnie „Geniusz”, który siedzi w Twojej głowie! Nasz magazyn pokazuje, że można inaczej.

PKS Młodych

PKS Młodych - logo

Jest to seria siedmiu spotkań – każde poświęcone kolejnemu sakramentowi. Konferencje odbywają się w formie prelekcji wygłaszanej przez zaproszone przez nas gościa, który dzieli się z nami swoim doświadczeniem Bożej obecności w danym sakramencie i opowiada o jego praktycznym wymiarze. Uczestnicy spotkania mają też możliwość zadawania pytań prelegentowi. Kwintesencję spotkania stanowi nabożeństwo adoracyjno-pokutne – które odbywa się w kościele – z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia komunii świętej. Całemu wydarzeni towarzyszy oprawa muzyczna zaproszonego zespołu m.in. Posłani w Duchu, Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, czy Acoustic Praise.

Salezjańskie Kroniki

Salezjańskie Kroniki

Salezjańskie Kroniki – to owoc pracy sekcji filmowej Koła Bibliotecznego. Składają się na nie filmowe relacje z życia salezjańskiego gimnazjum i liceum przy ul. Wodnej w Łodzi i nie tylko. Znaleźć tam można filmy relacjonujące najważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły („Z Archiwum X”), spotkania i wywiady z ciekawymi ludźmi („Portrety”) i wiele innych.

Wymiana Łódź - Stuttgart

Po długich staraniach nasza szkoła podejmuje współpracę ze szkołą z Niemiec – Ferdinand-Porsche-Gymnasium ze Stuttgartu. Kilkuletnie poszukiwania szkoły partnerskiej przyniosły pozytywne rezultaty, w wyniku których 12 uczniów z klas drugich licealnych wyjeżdża na tydzień do Stuttgartu w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Ponieważ jest to nasze pierwsze spotkanie chcemy się dobrze wzajemnie poznać, ale też realizować wspólny program pod hasłem „Polska w Unii Europejskiej”.

Teatr Beznazwy

Teatr Beznazwy

Teatr Beznazwy to grupa młodych, oryginalnych ludzi, w pełni oddanych swojej pasji, którą jest teatr. Działa przy Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi od 2005 roku. W naszym dorobku są przedstawienia okolicznościowe: Jasełka, Droga Krzyżowa, Dzień Nauczyciela, Dzień Ojca oraz wiele innych. A także oryginalne spektakle: „Poskromienie”, „Alicja”, „Przyjaciółki”, „Ach, te kobiety”, „Panny”, „Syn Marnotrawny”, „Rozbójnicy”, „Drachma”, „Pizza”, „Noe”, „Marnotrawna”, „Mały Chopin”, „Igraszki z diabłem”, „Pięć przypowieści”.

Writing Club

Writing Club jest dla każdego, kto chciałby poprawić swoje umiejętności pisania po angielsku do wykorzystania na maturze, ale także w przyszłości na studiach i w pracy zawodowej. Tutaj każdy ma okazję wybrać temat zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami, może opublikować swoją pracę lub wysłać ją do sprawdzenia.

eTwinning

eTwinning

Rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową w ramach programu eTwinning. 11 osobowa grupa uczniów z klasy IIb SG rozpoczęła współpracę z francuską szkołą Collège Gustave Monod. Za nasz projekt otrzymaliśmy już Odznakę eTwinning. Tutuł naszego projektu „Bajecznie”…

Strony