eTwinning | Salezjańskie Liceum, Gimnazjum i Bursa im. Księdza Bosko w Łodzi
Logo szkoły

eTwinning

eTwinningRozpoczęliśmy współpracę międzynarodową w ramach programu eTwinning. 11 osobowa grupa uczniów z klasy IIb SG rozpoczęła współpracę z francuską szkołą Collège Gustave Monod. Za nasz projekt otrzymaliśmy już Odznakę eTwinning. Tutuł naszego projektu „Bajecznie”…

Efektem końcowym projektu „Märchenhaft” („Bajecznie”) będzie powstanie pięciu krótkich bajek w języku niemieckim pisanych w grupach uczniów z Polski i Francji. Pierwszym krokiem było zaprojektowanie logo projektu przez gimnazjalistów. Koordynatorem projektu po stronie francuskiej jest p. Julia Kappes, natomiast po stronie polskiej p. Piotr Kowalczyk.

Program eTwinning umożliwia naszej szkole realizację projektu edukacyjnego we współpracy z partnerem zagranicznym za pomocą technologii informacyjno – komunikacyjnej. Dzięki współpracy z innymi uczącymi się języka niemieckiego, młodzież rozwija swoje umiejętności językowe, sprawność komunikacyjną oraz poznaje inne kultury.

eTwinning - europejska współpraca i społeczność szkół to część programu pod patronatem Komisji Europejskiej zainaugurowanego w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning, a od 2007 roku ściśle związanego z programem Lifelong Learning Programme ("Uczenie się przez całe życie"). Centralne Biuro Akcji eTwinning kierowane jest przez European Schoolnet, międzynarodowe partnerstwo 33 europejskich Ministerstw Edukacji pracujących dla szkół, nauczycieli i uczniów z całej Europy nad rozwojem uczenia się.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) służy w tej akcji jako główne miejsce spotkań, dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz jako platforma pracy. Jest dostępny w 25 językach i do tej pory liczy blisko 221 000 członków. Dotychczas zrealizowano dzięki tej platformie prawie 31000 międzynarodowych projektów.