Pożegnanie Maturzystów

W piątek, 27 kwietnia br. odbędzie się uroczystość pożegnania Maturzystów. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00.

Konkurs Wiedzy o Prawie

Informacja dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego (szkoła podstawowa i gimnazjum)!

Spotykamy się 25.04. (środa) przed wejściem do Okręgowej Izby Radców Prawnych (ul. Tylna 14) o godzinie 9.30. Konkurs rozpoczyna się o godzinie 10.00.

Obowiązuje strój galowy. 

Do zobaczenia!

Zwrot wypożyczeń

Biblioteka prosi o sukcesywny zwrot wypożyczonych książek i podręczników szkolnych (po przerobieniu programu nauczania). Prosimy o sprawdzenie swojego aktualnego stanu wypożyczeń. Sukcesywny zwrot książek umożliwi sprawne rozliczenie z biblioteką na koniec roku szkolnego.

Barbara Gajewska

Relacja ze spaceru KMŁ po Księżym Młynie

Po wtorkowych działaniach rekolekcyjnych grupa uczniów klas 4-6 SSP wybrała się pod opieką pana Paździora na spacer po Księżym Młynie. Po królestwie Karola Scheiblera oprowadzał nas pan Dariusz Nowiński, przewodnik łódzki.

Relacja z marcowch zajęć na strzelnicy

Po rekolekcyjnych naukach grupa chłopców z klasy czwartej i piątej wybrała się na zajęcia strzeleckie pod okiem instruktora do Parku na Zdrowiu. Towarzyszyli im panowie Łukasz Leszczyński i Marcin Paździor.

Poszukiwanie wiosny

Chłopcy z 1b SSP wyruszyli na poszukiwanie wiosny!

Spragnieni promieni słonecznych i ciepła, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny upragnionej pory roku, Panowie wyruszyli do Parku Źródliska. Poszukiwania trwały krótko, bo z urodą przyrody wygrała potrzeba ruchu i fascynacja piłką nożną. Był wielki mecz, który sędziował a później obstawiał Pan Tomek a Pani Sylwii dostała się pierwsza stokrotka. Wypad uważamy za udany, wiosna się odmeldowała!

Rekolekcje 2018

W dniach 27.03-28.03 2018 w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum liceum oraz szkoły podstawowej. Wydarzenie to poprowadzili klerycy oraz księża. Rekolekcje zakończyły się uroczystą mszą świętą w naszym kościele.