Dzień Myśli Braterskiej w naszej szkole

22 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły należący do harcerstwa mogli przyjść w swoich mundurach.

Z tej okazji uczniowie klasy 2c gimnazjum, wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Wójcik, poprowadzili Słówka o harcerstwie i harcerzach.

Imieniny Księdza Dyrektora 2018

16 lutego 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy dzień imienin naszego dyrektora-ks. Juliana Dzierżaka. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli wspólne słówko poranne.

Ferie zimowe 2018.

W dniach od 04 lutego 2018 do dnia 10 lutego 2018 młodzież z naszej szkoły udała się do Białki Tatrzańskiej. Inicjatorem wyjazdu i kierownikiem był Pan Marcin Paździor. Wraz z nim jako opiekunowie pojechali także Pani Ewa Winiarczyk, Pan Artur Zienczyk, Pan Damian Nockowski, Pan Jan Michniewicz.

 

Środa popielcowa

Ks. Tadeusz Rozmus - Radca Regionalny Towarzystwa Salezjańskiego przewodniczył mszy świętej w środę popielcową.

Środa Popielcowa 2018

14 lutego 2018 wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej z posypaniem głów popiołem, rozpoczynającej okres Wielkiego Postu.

Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Tadeusz Rozmus salezjanin, radca Regionu Europa Środkowo-Północna. Odwiedził on naszą szkołę z racji wizytacji nadzwyczajnej, którą odbywa we wspólnocie salezjańskiej przy ul. Wodnej.

Ostatki 2018

Dziś najmłodsze klasy naszej szkoły podstawowej już od 8.00 rano świętowały Ostatki!

13 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawie prowadzonej przez jednego z naszych rodziców, tatę Krzysia. Były tańce, przebierańce i na koniec słodkości, bo jak świętować, to świętować!

 

Wywiad z Koordynatorem projektu

Poniżej przedstawiamy dwie części wywiadu, jakiego serwisowi TuŁódź udzieliła p. Julia Budzowska, która zajmowała się koordynowaniem działań projektowych w projekcie "Pracownia Innowacji i Przedsiębiorczości". Znajdą też tu Państwo artykuł podsumowujący, napisany przez dr Piotra Szweda.

Część Pierwsza