Pożegnanie Maturzystów

W piątek, 27 kwietnia br. odbędzie się uroczystość pożegnania Maturzystów. Zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00.

Konkurs Wiedzy o Prawie

Informacja dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego (szkoła podstawowa i gimnazjum)!

Spotykamy się 25.04. (środa) przed wejściem do Okręgowej Izby Radców Prawnych (ul. Tylna 14) o godzinie 9.30. Konkurs rozpoczyna się o godzinie 10.00.

Obowiązuje strój galowy. 

Do zobaczenia!

Wielki sukces naszej WIOLONCZELISTKI!

Właśnie dotarła do nas niezwykle radosna wiadomość! 

Anna Czerwińska, uczennica klasy 1a, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Miniatur Wiolonczelowych, który odbył się w dniach 21-22 kwietnia w Warszawie.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Z pewnością jeszcze usłyszymy o tej MAŁEJ ARTYSTCE:D

Wyjazd do Opery Narodowej kwiecień 2018.

7 kwietnia grupa uczniów wraz z rodzicami pod kierownictwem Marcina Paździora udała się do Warszawy na sztukę Goplana. Przed rozpoczęciem przedstawienia byliśmy także w Muzeum Narodowym.

Zwrot wypożyczeń

Biblioteka prosi o sukcesywny zwrot wypożyczonych książek i podręczników szkolnych (po przerobieniu programu nauczania). Prosimy o sprawdzenie swojego aktualnego stanu wypożyczeń. Sukcesywny zwrot książek umożliwi sprawne rozliczenie z biblioteką na koniec roku szkolnego.

Barbara Gajewska

Turbolandeskunde 2018

13 kwietnia odbył się w murach naszej szkoły konkurs "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego - TURBOLANDESKUNDE. Tegoroczna, IV edycja konkursu, dotyczyła Niemiec. Do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły, które wygrały eliminacje szkolne. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na dziesięć pytań o różnym stopniu trudności. 
Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Publicznego LO Politechniki Łódzkiej i to ona będzie reprezentowała region łódzki w III etapie - ogólnopolskim, który odbędzie się w maju, w Krakowie.

Relacja ze spaceru KMŁ po Księżym Młynie

Po wtorkowych działaniach rekolekcyjnych grupa uczniów klas 4-6 SSP wybrała się pod opieką pana Paździora na spacer po Księżym Młynie. Po królestwie Karola Scheiblera oprowadzał nas pan Dariusz Nowiński, przewodnik łódzki.