Arrivederci Roma!

Wymiana klasy 3c gimnazjum z włoską szkołą z Falconary (miejscowość niedaleko Ancony) rozpoczęła się od trzydniowej wizyty w Rzymie.

Przylecieliśmy na lotnisko Fiumicino włoskimi liniami Alitalia. Stamtąd pojechaliśmy na Salezjański Uniwersytet Papieski (UPS), który był naszym miejscem noclegowym i punktem wypadów na zwiedzanie Rzymu.

A zwiedziliśmy niemało: Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Panteon i wiele innych.

Maciej Drewniak 17.10.2018

"Nie ma lepszego od Jana Pawła II!"

Dokładnie 40 lat temu, 16 października 1978 roku, Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

Dzieci z Salezjańskiego Koła Biblijnego poznały dzisiaj jego historię - od jego najmłodszych lat dziecięcych, poprzez szkołę, studia, pracę akademicką, aż po wydarzenia z jego pontyfikatu. Dowiedziały się również o tym, że w 1987 roku Jan Paweł II odwiedził nasze ukochane miasto - Łódź.

Z radością śpiewały refren piosenki pt. "Lolek" autorstwa Magdy Anioł - "Nie ma lepszego od Jana Pawła II!"

Agnieszka Koni… 16.10.2018

66 premiera Beznazwy

W czwartek 18 października zapraszamy na 66 premierę Teatru Beznazwy!

O godzinie 19.00 wystawimy ruchowy spektakl "Pan Lasu" autorstwa naszej absolwentki Weroniki Rutkowskiej. Plakat wykonała Katarzyna Kaleta. W obsadzie zobaczymy uczniów klasy 2 LO. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny, wejście od strony kościoła.

Sylwia Gajewska 15.10.2018

Basen dla dzieci

Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do zapoznania się z propozycją zajęć basenowych.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek. O godzinie 15:00 uczestnicy zajęć pod opieką nauczycieli wyruszają podstawionym autobusem ze szkoły na teren pływalni Fala, gdzie przeprowadzane są zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich. Po zajęciach rodzice odbierają swoje dzieci bezpośrednio z Fali.

Mateusz Kacprz… 14.10.2018

Spotkanie z Królową Nauk

Matematyka wcale nie jest trudna, nasi pierwszoklasiści wiedzą, jak dobrze się bawić w towarzystwie Królowej Nauk:) Zobaczcie sami jak wesoło mijają lekcje edukacji matematycznej w klasach 1.

Gratulujemy także naszym Mistrzom Liczenia - Hannie z klasy 1a, Magdalenie z klasy 1c oraz Antoniemu z klasy 1b - zwycięzcom konkurs "Policz rybki w naszym akwarium".

Uczniów klas 1-4 zainteresowanych zabawą z matematyką i nie tylko zachęcamy do udziału w kole gier planszowych.

Izabela Janik 11.10.2018

Mamy Przewodniczących!

Przewodniczącą SU SLO została Aleksandra Banaszczyk.

 

Przewodniczącą SU SG została Marta Winiarska.

 

Przewodniczącą SU SSP została Natalia Cebulska.
 

Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na tworzące się Samorządy.

Julia Wódka 10.10.2018

Niesamowity wyczyn Naszych sztafet !!!

9 października w Lesie Łagiewnickim odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, w ramach Szkolnych Mistrzostw Łodzi. W rywalizacji tradycyjnie wzięli udział reprezentanci Naszej Szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują drużyny dziewcząt i chłopców, których skład tworzyli uczniowie i uczennice z klas 7 i 8 SSP oraz 3 SG.

Marek Cygan 10.10.2018