Byliśmy w Operze Novej w Bydgoszczy

Marcin Paździor 10.10.2018
Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy

Powiększ

Grupa nieliczna (26 osób), ale wyjątkowa! To uczniowie, rodzice i sympatycy dzieła salezjańskiego. Opera MANRU Ignacego Jana Paderewskiego to historia miłości chłopki i przyszłego króla Cyganów. Miłości, która nie kończy się happy endem.

Piękna muzyka i instrumentacja niwelowała niedosyt tańca czy niezrozumiałe kostiumy. Barwy głosów śpiewaków były urzekające.

Kto nie był niech żałuje! Następna wyprawa już niebawem, 16 i 17 marca 2019 roku jedziemy do Wrocławia! W sobotę (16.03) zapraszam starszych, a 17.03 młodszych melomanów. Szczegóły są dostępne http://wodna.edu.pl/wiadomosci/zapraszam-milosnikow-muzyki-na-wydarzeni…

 

Wypowiedzi uczestników:

"(...) kolejny wyjazd w ramach poznawania pięknych oper zaliczamy do udanych. Tym razem zawitaliśmy do Bydgoszczy, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć jedyną operę Ignacego Paderewskiego pt. "Manru". To jedyna polska opera, która została wystawiona w Metropolitan Opera. Tym bardziej warto było ją zobaczyć. Dodatkowo, piękna pogoda pozwoliła nam również na zwiedzanie pięknego kompleksu budynków na Starym Mieście położonych nad rzeką Brdą".

Izabela Krawczyk-Graul