Lednica 2018

Andrzej Kurto 10.06.2018

2 czerwca 2018 grupa 33 osób ze Szkoły Salezjańskiej wyruszyła na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich pod hasłem "Jestem".

Dotarliśmy około godziny 9.00 i po godzinnym czekaniu w kolejce w końcu udało nam się rozłożyć nasze karimaty. O godzinie 12.00 rozpoczęliśmy tańce i śpiewy. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych "haczyków lednickich". W tej radosnej atmosferze trwaliśmy aż do oficjalnego rozpoczęcia Lednicy 2018. Wysłuchaliśmy 3 konferencji wygłoszonych przez ojców Dominikanów z Łodzi.

Biorąc z nich przykład zaczęliśmy obmywać sobie nogi, jako symbol pokory, miłości, ale też odwagi. Następnie odbył się Orszak Orłów, któremu towarzyszyła pieśń ze słynnymi słowami ojca Góry: "Tylko orły szybują nad granią". W ten sposób przywitaliśmy prezydenta RP Andrzeja Dudę, który wspólnie z nami przeżywał to wielkie wydarzenie.

O godzinie 20.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. Następnie przyszedł czas refleksji przed Najświętszym Sakramentem. Zwieńczeniem drogi, którą tego dnia przeszliśmy było przejście przez Bramę III Tysiąclecia, czyli tzw. Rybę.

Wróciliśmy do Łodzi ok 5.00 rano. Mimo ogromnego zmęczenia nie żałujemy ani chwili tej fantastycznej przygody.