Szkolenie na Malcie #5 - projekt POWER SE

Julia Budzowska 19.12.2017

W dniach 13-17 marca 2017 roku wzięliśmy udział w tygodniowym intensywnym kursie podnoszącym kwalifikacje językowe nauczycieli (przygotowanym przez ośrodek ETI na Malcie.

 

Głównymi zagadnieniami kursu było rozwijanie płynności mówienia w języku angielskim. Cel osiągnęliśmy dzięki konwersacji na różne tematy, min. o szkole, polityce, żywności i zabytkach naszych ojczyzn. Dzięki temu poznaliśmy wiele ciekawostek na w/w tematy dotyczące Niemiec, Słowenii czy Malty. Prowadząca kurs przygotowała dla nas mnóstwo ćwiczeń, łamigłówek, uzupełnianek, dzięki czemu szybko przyswajaliśmy nowe słownictwo. Ćwiczyliśmy również płynność w mówieniu poprzez używanie czasowników frazowych i idiomatycznych. Nie obeszło się także bez powtórki z gramatyki i ćwiczenia prawidłowej wymowy i intonacji.

Zdobyte umiejętności na kursie ćwiczyliśmy także podczas codziennych wędrówek po pięknej wyspie. Największą wartością dodaną wyjazdu na Maltę i wzięcie udziału w tym kursie jest to, że nie boimy się mówić po angielsku, nawet jeśli nie jest to idealne gramatycznie czy intonacyjnie. Mnie osobiście kurs ośmielił i nie miałbym bariery w (częściowym) prowadzeniu lekcji muzyki po angielsku, o czym z pewnością mogą zaświadczyć uczniowie SSP, którzy mają z piszącym te słowa do czynienia.

 

Miejsce i czas: Saint Julian, Malta, 13-17 marca 2017r.

Uczestnicy: Tina Darulewska (geografia), Marcin Paździor (muzyka)

Nazwa kursu: Fluency&Language Development for Teachers)

Prowadząca: Therese Bezzina