Mecz międzyklasowy - 1b kontra 1d

1 października skorzystaliśmy z pięknej pogody i zagraliśmy mecz piłki nożnej pomiędzy klasami 1d i 1b. Sędzią tego spotkania był wychowawca świetlicy klasy 1b pan Piotr Grambo.

I choć jedna z drużyn musiała przegrać, to śmiechom i dobrym emocjom nie było końca.

Łukasz Paciok 03.10.2018

Jesteśmy pierwszakami

Pierwszy miesiąc szkoły dobiega końca. Wiele się u nas działo :) Poznawaliśmy naszą szkołę - budynek, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Uczyliśmy się obowiązków ucznia i zdobyliśmy nowe umiejętności. Zyskaliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów... Uczniom klas 2 i ich Wychowawcom dziękujemy za okazaną troskę:)

Izabela Janik 28.09.2018

Malusie Salezjanusie

Od września 2018 roku grono najmłodszych uczniów naszej szkoły powiększyło się o 4 pierwsze klasy. Malusie Salezjanusie (nazwa stworzona przez licealistów) zajęli drugie piętro, gdzie toczy się ich szkolne życie.

Wczesnoszkolni uczniowie codziennie zaczynają swój dzień od porannej gimnastyki, by po drugim śniadaniu poznawać świat ze swoimi paniami a po obiedzie rozwijać swoje zainteresowania ze współwychowawcami. O poszczególne klasy dbają następujące duety:

I a: Agnieszka Konicka-Kula i Elżbieta Bazyluk

I b: Agnieszka Bugajska i Piotr Grambo

Sylwia Gajewska 15.09.2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 dla klas pierwszych SSP

Pierwsze w życiu świadectwo, pierwsze nagrody i pierwszy początek wakacji szkolnych -  czyli zakończenie roku szkolnego w klasach pierwszych.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18 odbyła się w Auli o godz. 15.00. Przewodniczył jej ksiądz Dyrektor i wychowawcy obydwu klas pierwszych. Byli obecni rodzice, rodzeństwo i dziadkowie naszych uczniów.

Każde dziecko otrzymało nie tylko świadectwo, ale również nagrodę za szczególne osiągnięcia. Wzbudziło to ogromne emocje i dumę również, a może zwłaszcza, wśród rodziców.

Maciej Drewniak 21.06.2018

Piknik w Lutomiersku

Klasy 1 SSP świętowały dziś zakończenie roku piknikiem w Lutomiersku. Razem z naszymi Duszpasterzami podziękowaliśmy Panu Bogu za niezwykły, wspólny rok. A potem w skwarze dnia, przy ognisku, pysznościach przygotowanych przez naszych Rodziców rozmawialiśmy o tym, co było i planowaliśmy, to będzie :D Rok szkolny 2017/18 był dla nas wszystkich wspaniałym czasem a radość wspólnego bycia niech trwa dalej!

Sylwia Gajewska 17.06.2018

Leśne Głupki

Przedstawienie kukiełkowe - taką niespodziankę przygotowali Rodzice uczniów z klas 1 SSP z okazji Dnia Dziecka.

Dziś 30 maja, w ramach świętowania nasi Najmłodsi mieli okazję zobaczyć spektakl "Leśne Głupki" na podstawie tekstów Małgorzaty Strzałkowkiej. Radość i zadziwienie były ogromne: i dzieci i dorosłych :D

Sylwia Gajewska 30.05.2018

Mecz Pierwszaków

Dziś, 24 maja Panowie z 1b SSP rozegrali swój pierwszy mecz z rywalami spoza szkoły.

Zagrali piękny mecz 3 klasą z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej w Łodzi, który zakończył się sprawiedliwym i solidnie wypracowanym remisem 5:5 - emocje były ogromne! Chłopcy trenują dwa razy w tygodniu pod czujnym okiem Pana Tomka Sekyry. Czekamy na ich sukcesy!

 

Sylwia Gajewska 24.05.2018

Noc w szkole

Z piątku na sobotę, 18 na 19 maja Malusie Salezjanusie z klas 1 SSP opanowały szkołę!

Sylwia Gajewska 19.05.2018

Wielki sukces naszej WIOLONCZELISTKI!

Właśnie dotarła do nas niezwykle radosna wiadomość! 

Anna Czerwińska, uczennica klasy 1a, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Miniatur Wiolonczelowych, który odbył się w dniach 21-22 kwietnia w Warszawie.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Z pewnością jeszcze usłyszymy o tej MAŁEJ ARTYSTCE:D

Weronika Łubisz 22.04.2018

Poszukiwanie wiosny

Chłopcy z 1b SSP wyruszyli na poszukiwanie wiosny!

Spragnieni promieni słonecznych i ciepła, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny upragnionej pory roku, Panowie wyruszyli do Parku Źródliska. Poszukiwania trwały krótko, bo z urodą przyrody wygrała potrzeba ruchu i fascynacja piłką nożną. Był wielki mecz, który sędziował a później obstawiał Pan Tomek a Pani Sylwii dostała się pierwsza stokrotka. Wypad uważamy za udany, wiosna się odmeldowała!

Sylwia Gajewska 06.04.2018