Niedziela Pierwszaków

Trzecia niedziela miesiąca to czas na wspólną modlitwę Eucharystyczną klas 1 SSP. Dziś, 21 stycznia 2018 roku modliliśmy się szczególnie za nasze Babcie i naszych Dziadków.

Po wspólnej Mszy Świętej klasa 1b świętowała na sportowo. Pan Tomek Sekyra poprowadził rekreację dla Panów: tych młodszych i tych już dorosłych. Była siatkówka, piłka ręczna i wiadomo, piłka nożna, ale przede wszystkim... cała gama emocji, słowa tego nie wypowiedzą, więc zapraszamy do galerii. Oj działo się, działo!

Pierwszaki w Łagiewnikach

W środę 10 stycznia Chłopcy z 1b SSP wybrali się do Lasu Łagiewnickiego. W ramach zdobywania wiedzy i bezpośredniego doświadczania natury uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Pan przewodnik poprowadził nas śladami zimowej fauny i flory. Wprawdzie mieliśmy utrudnione zadanie, bo brakowało śniegu, ale Panowie szybko wyczulili swoje zmysły na inne doznania z otoczenia. To był bardzo ciekawy i otwierający nasze głowy na sprawy przyrody czas!

Starsi Młodszym!

W naszej szkole spotykają się dzieci i młodzież od 7 do 19 roku życia i to jest TO! Dlaczego?

Klasy 1 SSP pojawiły się w naszej szkole we wrześniu 2017 roku. Wydawało się, że te "małe dzieci" zaginą w gąszczu wysokich i długich nóg gimnazjalistów i licealistów. Nic z tych rzeczy! Starsze roczniki przyjęły "Maluchy" jak w rodzinie. Widać to na korytarzach podczas przerw, ale też w czasie lekcji i zajęć. Starsi uczniowie z przyjemnością zaglądają do Pierwszaków, by dzielić się z nimi swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami.

Wigilia klas 1 SSP

17 grudnia 2017 roku swoją Wigilię świętowali nasi najmłodsi, pierwsze klasy SSP.

Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią w kościele. Na Mszy po raz pierwszy zaśpiewała schola prowadzona przez panią Weronikę Łubisz. Dzieci i rodzice czytali, śpiewali, grali.

Po wspólnej modlitwie zgromadziliśmy się w auli, gdzie najmłodsi zaprezentowali Jasełka a także przygotowane kolędy w języku polskim i angielskim. Były życzenia, opłatek i poszukiwanie prezentów a na koniec posiłek przygotowany przez Rodziców.

Pierwszaki robią bajkę!

Kto może znać się lepiej na bajkach, jak nie nasi najmłodsi!

15 grudnia 2017 roku pierwsze klasy SSP wybrały się do Muzeum Animacji Semafor w Łodzi. Tam zwiedzały i podziwiały postacie z bajek. Uczestniczyły także w warsztatach, podczas których same konstruowały historię i montowały swoje filmy. Zabawa była wspaniała a efekt? Zapraszamy do oglądania i już dziś życzymy wszystkim wspaniałych świąt oraz przybycia św. Mikołaja bez żadnych kłopotów po drodze :D

 

 

Na góralską nutę!

Klasy pierwsze to bardzo gościnna ekipa.

Z przyjemnością zapraszamy do siebie starszych uczniów, ale też naszych nauczycieli. Taką wizytę na początku grudnia w klasie 1b złożył Pan Profesor Marcin Paździor, który opowiadał nam o kulturze góralskiej, zagrał na instrumentach i "gadał jakimś dziwnym językiem". Było ciekawie i wesoło.

Mikołajki Pierwszaków

Mikołajki to wspaniały dzień!!!

Wszystkie dzieciaki uwielbiają 6 grudnia. Nawet gdy zaczynamy nauką, jest ciekawie i wesoło. Dziś mieliśmy sporo niespodzianek. I prezentowych i wyjściowych. Wybraliśmy się do Teatru Pinokio na spektakl "Uroki Tuwima". Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć niezwykłą interpretację wierszy łódzkiego poety. A później uczestniczyliśmy w zajęciach o scenografii. To był naprawdę słodki dzień!

Pierwszaki na jazzowo!

Bo jak słuchać muzyki, to najlepiej na żywo!

Dziś, 14 listopada pierwsze klasy szkoły podstawowej pojechały do Akademii Muzycznej, gdzie uczestniczyły w koncercie "Raz na jazzowo". Oprócz dobrej muzyki, pięknych wnętrz łódzkiej szkoły, rześkiego powietrza i przeżyć z jazdy tramwajem, poznały różne rodzaje saksofonów. Mieli okazję posłuchać młodych, łódzkich muzyków... kto wie, ilu z nich kiedyś pojawi się na tej scenie...

Wizyta w Muzeum Kinematografii

W pierwszym tygodniu listopada klasy pierwsze szkoły podstawowej gościły w Muzeum Kinematografii.

Dzieci miały możliwość odwiedzenia Reksia w jego budzie, spotkania Bolka i Lolka, przywitania się z Misiem Uszatkiem oraz z wieloma innymi bohaterami swoich ulubionych bajek. Wszyscy bawili się znakomicie!