Zakończenie roku szkolnego 2017/18 dla klas pierwszych SSP

Pierwsze w życiu świadectwo, pierwsze nagrody i pierwszy początek wakacji szkolnych -  czyli zakończenie roku szkolnego w klasach pierwszych.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18 odbyła się w Auli o godz. 15.00. Przewodniczył jej ksiądz Dyrektor i wychowawcy obydwu klas pierwszych. Byli obecni rodzice, rodzeństwo i dziadkowie naszych uczniów.

Każde dziecko otrzymało nie tylko świadectwo, ale również nagrodę za szczególne osiągnięcia. Wzbudziło to ogromne emocje i dumę również, a może zwłaszcza, wśród rodziców.

Piknik w Lutomiersku

Klasy 1 SSP świętowały dziś zakończenie roku piknikiem w Lutomiersku. Razem z naszymi Duszpasterzami podziękowaliśmy Panu Bogu za niezwykły, wspólny rok. A potem w skwarze dnia, przy ognisku, pysznościach przygotowanych przez naszych Rodziców rozmawialiśmy o tym, co było i planowaliśmy, to będzie :D Rok szkolny 2017/18 był dla nas wszystkich wspaniałym czasem a radość wspólnego bycia niech trwa dalej!

Leśne Głupki

Przedstawienie kukiełkowe - taką niespodziankę przygotowali Rodzice uczniów z klas 1 SSP z okazji Dnia Dziecka.

Dziś 30 maja, w ramach świętowania nasi Najmłodsi mieli okazję zobaczyć spektakl "Leśne Głupki" na podstawie tekstów Małgorzaty Strzałkowkiej. Radość i zadziwienie były ogromne: i dzieci i dorosłych :D

Mecz Pierwszaków

Dziś, 24 maja Panowie z 1b SSP rozegrali swój pierwszy mecz z rywalami spoza szkoły.

Zagrali piękny mecz 3 klasą z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej w Łodzi, który zakończył się sprawiedliwym i solidnie wypracowanym remisem 5:5 - emocje były ogromne! Chłopcy trenują dwa razy w tygodniu pod czujnym okiem Pana Tomka Sekyry. Czekamy na ich sukcesy!

 

Noc w szkole

Z piątku na sobotę, 18 na 19 maja Malusie Salezjanusie z klas 1 SSP opanowały szkołę!

Wielki sukces naszej WIOLONCZELISTKI!

Właśnie dotarła do nas niezwykle radosna wiadomość! 

Anna Czerwińska, uczennica klasy 1a, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Miniatur Wiolonczelowych, który odbył się w dniach 21-22 kwietnia w Warszawie.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Z pewnością jeszcze usłyszymy o tej MAŁEJ ARTYSTCE:D

Poszukiwanie wiosny

Chłopcy z 1b SSP wyruszyli na poszukiwanie wiosny!

Spragnieni promieni słonecznych i ciepła, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny upragnionej pory roku, Panowie wyruszyli do Parku Źródliska. Poszukiwania trwały krótko, bo z urodą przyrody wygrała potrzeba ruchu i fascynacja piłką nożną. Był wielki mecz, który sędziował a później obstawiał Pan Tomek a Pani Sylwii dostała się pierwsza stokrotka. Wypad uważamy za udany, wiosna się odmeldowała!

1SSP poznają Leonarda da Vinci

Pierwsze klasy SSP wybrały się do EC1 na spotkanie z twórczością Leonarda da Vinci.

W środę 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, nasi najmłodsi wyruszyli na spotkanie ze sztuką jednego z najgenialniejszych ludzi na świecie. Było bardzo ciekawie!

Five o'clock u pierwszaków

Uczennice 1a w ramach j. angielskiego uczyły się dziś jak parzyć i popijać angielską herbatkę.

Rozpoczęły tym samym obchody szkolnego Festiwalu Języków Obcych!

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Każdy powód do świętowania jest najlepszy!

Klasy 1 SSP 8 i 9 marca świętowały Dzień Kobiet i Mężczyzn. Były życzenia, prezenty i wiele radości. Uczymy się pisać, czytać, liczyć, ale uczymy się też dbać o siebie i mówić sobie, jak jesteśmy dla siebie ważni!