Poszukiwanie wiosny

Chłopcy z 1b SSP wyruszyli na poszukiwanie wiosny!

Spragnieni promieni słonecznych i ciepła, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny upragnionej pory roku, Panowie wyruszyli do Parku Źródliska. Poszukiwania trwały krótko, bo z urodą przyrody wygrała potrzeba ruchu i fascynacja piłką nożną. Był wielki mecz, który sędziował a później obstawiał Pan Tomek a Pani Sylwii dostała się pierwsza stokrotka. Wypad uważamy za udany, wiosna się odmeldowała!

1SSP poznają Leonarda da Vinci

Pierwsze klasy SSP wybrały się do EC1 na spotkanie z twórczością Leonarda da Vinci.

W środę 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, nasi najmłodsi wyruszyli na spotkanie ze sztuką jednego z najgenialniejszych ludzi na świecie. Było bardzo ciekawie!

Five o'clock u pierwszaków

Uczennice 1a w ramach j. angielskiego uczyły się dziś jak parzyć i popijać angielską herbatkę.

Rozpoczęły tym samym obchody szkolnego Festiwalu Języków Obcych!

Dzień Kobiet i Mężczyzn

Każdy powód do świętowania jest najlepszy!

Klasy 1 SSP 8 i 9 marca świętowały Dzień Kobiet i Mężczyzn. Były życzenia, prezenty i wiele radości. Uczymy się pisać, czytać, liczyć, ale uczymy się też dbać o siebie i mówić sobie, jak jesteśmy dla siebie ważni!

Ostatki 2018

Dziś najmłodsze klasy naszej szkoły podstawowej już od 8.00 rano świętowały Ostatki!

13 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawie prowadzonej przez jednego z naszych rodziców, tatę Krzysia. Były tańce, przebierańce i na koniec słodkości, bo jak świętować, to świętować!

 

Spotkanie ze sztuką współczesną

Przed feriami, 24 stycznia 2018 roku klasy 1 SSP wybrały się na spotkanie ze sztuką współczesną.

Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Sztuki, gdzie zapoznali się z dziełami, które pobudzają wyobraźnię, nie mają jednej drogi interpretacji a także zachęcają do szukania własnego sposobu wyrażania siebie.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z warsztatów.

Niedziela Pierwszaków

Trzecia niedziela miesiąca to czas na wspólną modlitwę Eucharystyczną klas 1 SSP. Dziś, 21 stycznia 2018 roku modliliśmy się szczególnie za nasze Babcie i naszych Dziadków.

Po wspólnej Mszy Świętej klasa 1b świętowała na sportowo. Pan Tomek Sekyra poprowadził rekreację dla Panów: tych młodszych i tych już dorosłych. Była siatkówka, piłka ręczna i wiadomo, piłka nożna, ale przede wszystkim... cała gama emocji, słowa tego nie wypowiedzą, więc zapraszamy do galerii. Oj działo się, działo!

Pierwszaki w Łagiewnikach

W środę 10 stycznia Chłopcy z 1b SSP wybrali się do Lasu Łagiewnickiego. W ramach zdobywania wiedzy i bezpośredniego doświadczania natury uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Pan przewodnik poprowadził nas śladami zimowej fauny i flory. Wprawdzie mieliśmy utrudnione zadanie, bo brakowało śniegu, ale Panowie szybko wyczulili swoje zmysły na inne doznania z otoczenia. To był bardzo ciekawy i otwierający nasze głowy na sprawy przyrody czas!

Starsi Młodszym!

W naszej szkole spotykają się dzieci i młodzież od 7 do 19 roku życia i to jest TO! Dlaczego?

Klasy 1 SSP pojawiły się w naszej szkole we wrześniu 2017 roku. Wydawało się, że te "małe dzieci" zaginą w gąszczu wysokich i długich nóg gimnazjalistów i licealistów. Nic z tych rzeczy! Starsze roczniki przyjęły "Maluchy" jak w rodzinie. Widać to na korytarzach podczas przerw, ale też w czasie lekcji i zajęć. Starsi uczniowie z przyjemnością zaglądają do Pierwszaków, by dzielić się z nimi swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami.

Wigilia klas 1 SSP

17 grudnia 2017 roku swoją Wigilię świętowali nasi najmłodsi, pierwsze klasy SSP.

Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią w kościele. Na Mszy po raz pierwszy zaśpiewała schola prowadzona przez panią Weronikę Łubisz. Dzieci i rodzice czytali, śpiewali, grali.

Po wspólnej modlitwie zgromadziliśmy się w auli, gdzie najmłodsi zaprezentowali Jasełka a także przygotowane kolędy w języku polskim i angielskim. Były życzenia, opłatek i poszukiwanie prezentów a na koniec posiłek przygotowany przez Rodziców.