Nagroda Kuratora dla Anny Suchodolskiej

Z radością informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Anna Suchodolska otrzymała Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Pani Profesor uczy matematyki, jest wychowawcą, tutorem i nauczycielem bardzo cenionym przez dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne. Gratulujemy jej nagrody i życzymy wielu radości z wykonywanej pracy i kolejnych sukcesów!

Sylwia Gajewska 18.10.2018

Erasmus Plus - Barcelona 2018

W dniach 6-10 sierpnia 2018 wzięłam udział w kursie ICE: Integrating Creativity and Innovation into Teachings. Kurs odbywał się w Barcelonie.

Julia Wódka 13.08.2018

Erasmus Plus w Oksfordzie

W pierwszych tygodniach lipca Julia Budzowska, Justyna Magnus-Żelazko oraz Magdalena Wójcik, trzy nauczycielki naszej szkoły, wzięły udział w kursach zorganizowanych przez Lake School of English, a odbywających się na terenie uniwersytetu w imponującym i nowoczesnym Business College. Nauczyciele brali udział w odbywających się równolegle dwóch kursach "Creative Teaching in the Primary English Classroom" oraz "Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom".

Magdalena Wójcik 15.07.2018

Erasmus Plus we Florencji

Florencja to piękne miasto do zwiedzania i podziwiania, ale jeszcze piękniejsze do uczenia się, poznawania i dzielenia doświadczeniami z nauczycielami z różnych krajów. W dniach od 2 do 13 lipca nasze nauczycielki Anna Czerkawska, Anna Suchodolska i Sylwia Gajewska uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Erasmus Plus Teacher Training Course: "Behaviour and conflicts new methodologies motivation and cooperation strategies".

Sylwia Gajewska 15.07.2018

Erasmus w Rzymie

W dniach 23 - 28 kwietnia uczestniczyłyśmy w kursie w ramach projektu Erasmus+, który dotyczył wykorzystania umiejętności cyfrowych w szkole. Kurs odbywał się w Rzymie.

Barbara Gęsicka 30.04.2018

Pan Łukasz Leszczyński doktorem sztuki

Nauczyciel plastyki w naszej szkole, pan Łukasz Leszczyński, uzyskał stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej Sztuki Piękne.

Pracę doktorską pod tytułem "Przestrzeń, struktura, płaszczyzna" obronił z wyróżnieniem na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy.

Maciej Drewniak 26.04.2018

Medal dla prof. Mariusza Kotelnickiego

W minioną sobotę pan profesor Mariusz Kotelnicki został brązowym medalistą 27 Halowych Mistrzostw Polski Masters w biegu na 800m. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach sportowych.

Pan Mariusz Kotelnicki prowadzi sekcję lekkiej atletyki w SALOS - WODNA oraz zespół Akademii Biegacza. Wszystkich zainteresowanych oraz chętnych do zdobywania medali zapraszamy na treningi.

Wszelkich informacji można zasięgnąć u pana profesora lub na fanpage'u: https://facebook.com/akademiabiegacza/

Justyna Magnus 27.02.2018

Szkolenie dla nauczycieli z integracji sensorycznej

W sobotę, 20 stycznia, nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w pierwszej części warsztatów z integracji sensorycznej.

Warsztaty nosiły tytuł "Integracja sensoryczna a trudności w szkole". Poprowadziła je p. Julia Kołodziejska z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Sensitiva. Druga część szkolenia odbędzie się 17 lutego w siedzibie poradni przy ul. Wróblewskiego.

Maciej Drewniak 22.01.2018

Nauczyciele nauczycielom

W dniu 16 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli innych placówek z Łodzi. Spotkanie przygotowały panie: Izabela Deszcz, Justyna Magnus-Żelazko, Barbara Gęsicka oraz Ilona Bartoszek. W trakcie szkolenia nauczyciele poznali wiele innowacyjnych metod nauczania, które można wykorzystać w pracy z uczniami, by uczynić lekcje ciekawszymi i w pełni aktywizującymi młodych ludzi. Były łamigłówki, gry multimedialne oraz nowe, ciekawe zastosowania gier towarzyskich, takich jak: Dixit, Tik Tak Bum czy Dobble.

Justyna Magnus 17.11.2017