Pierwszaki w Łagiewnikach

W środę 10 stycznia Chłopcy z 1b SSP wybrali się do Lasu Łagiewnickiego. W ramach zdobywania wiedzy i bezpośredniego doświadczania natury uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Pan przewodnik poprowadził nas śladami zimowej fauny i flory. Wprawdzie mieliśmy utrudnione zadanie, bo brakowało śniegu, ale Panowie szybko wyczulili swoje zmysły na inne doznania z otoczenia. To był bardzo ciekawy i otwierający nasze głowy na sprawy przyrody czas!

Pierwszaki robią bajkę!

Kto może znać się lepiej na bajkach, jak nie nasi najmłodsi!

15 grudnia 2017 roku pierwsze klasy SSP wybrały się do Muzeum Animacji Semafor w Łodzi. Tam zwiedzały i podziwiały postacie z bajek. Uczestniczyły także w warsztatach, podczas których same konstruowały historię i montowały swoje filmy. Zabawa była wspaniała a efekt? Zapraszamy do oglądania i już dziś życzymy wszystkim wspaniałych świąt oraz przybycia św. Mikołaja bez żadnych kłopotów po drodze :D

 

 

Mikołajki Pierwszaków

Mikołajki to wspaniały dzień!!!

Wszystkie dzieciaki uwielbiają 6 grudnia. Nawet gdy zaczynamy nauką, jest ciekawie i wesoło. Dziś mieliśmy sporo niespodzianek. I prezentowych i wyjściowych. Wybraliśmy się do Teatru Pinokio na spektakl "Uroki Tuwima". Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć niezwykłą interpretację wierszy łódzkiego poety. A później uczestniczyliśmy w zajęciach o scenografii. To był naprawdę słodki dzień!

Szlakiem wielokulturowej Łodzi- klasy 7a i 7b

W dniu 15 listopada klasy siódme wybrały się na wycieczkę z przewodnikami z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami - p.Krystyną Janus i p.Cezarym Pawlakiem na wycieczkę w przeszłość naszego miasta.

Zwiedziliśmy ukryty cmentarz i pierwszy kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Ogrodowej oraz Stary Cmentarz część katolicką, prawosławną i ewangelicką. Złożyliśmy datek na odnowę zabytkowych pomników, aby następne pokolenia mogły również je podziwiać i poznawać barwną historię naszej Łodzi. 

Literacki Kraków 2017

Festiwal Conrada, Targi Książki, wystawa Dziedzictwo oraz spotkanie z Kamilem Bałukiem, autorem wydanych niedawno Wszystkich dzieci Luisa... Pod koniec października grupa licealistów wraz z nauczycielami (Sebastianem Piątkowskim i Piotrem Szwedem) wybrała się do Krakowa, by wziąć udział w intensywnym programie wydarzeń kulturalnych i przywiozła ze sobą wiele spostrzeżeń, refleksji oraz oczywiście zakupionych książek.

Targi Książki, EXPO Kraków

7B w Muzeum Kinematografii

24.10.2017 chłopcy z 7b uczestniczyli w Filmowej Grze Miejskiej. W przepięknym pałacu Karola Scheiblera poszukiwali odpowiedzi na pytania związane z Łodzią Filmową. Największą ilość punktów uzyskała grupa "zielonych". Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gołębiowskiej, mamie Bartka, za zorganizowanie ciekawej wycieczki.

Dziewczęta z 7a w teatrze

31.10.2017 dziewczęta z 7a wybrały się na spektakl "Bezsenność Juty" do Teatru Nowego. Przedstawienie dotyczyło trudnego życia dzieci żydowskich w łódzkim getcie.

W spektaklu brała udział uczennica naszej klasy Zosia Mozga. Dziękujemy Mamie Zosi za umożliwienie udziału w tym wydarzeniu. Przedstawienie było wzruszające i wywarło głęboki wpływ na nasze uczennice.