Piknik w Lutomiersku

Klasy 1 SSP świętowały dziś zakończenie roku piknikiem w Lutomiersku. Razem z naszymi Duszpasterzami podziękowaliśmy Panu Bogu za niezwykły, wspólny rok. A potem w skwarze dnia, przy ognisku, pysznościach przygotowanych przez naszych Rodziców rozmawialiśmy o tym, co było i planowaliśmy, to będzie :D Rok szkolny 2017/18 był dla nas wszystkich wspaniałym czasem a radość wspólnego bycia niech trwa dalej!

Pierwszaki w Sieradzu!

14 czerwca 1 SSP wybrały się do Sieradza...

a co takiego tam było ciekawego? Oj było! Wybraliśmy się do Powiatowej Jednostki Straży Pożarnej i działo się... zobaczyliśmy jak wygląda praca strażaka. Jak trzeba być sprawnym, żeby móc pomagać innym i jak wymagający jest ten zawód. W swojej pracy ugościł nas tata Kostka i było naprawdę bardzo ciekawie... wystarczy zerknąć na zdjęcia!

Klasy IA i IB SLO na Podlasiu

W dniach 27 – 30 maja, klasy 1a i 1b liceum wraz z opiekunami: p. Skurską, p. Geremek-Sowińską, p. Michniewiczem oraz p. Drabem wyjechały na wycieczkę na Podlasie.

Swoją eskapadę rozpoczęliśmy Mszą Św. w naszej szkolnej kaplicy, aby następnie, w świetnych humorach udać się... do autokaru. Po drodze zwiedziliśmy Białystok, gdzie podziwiając wspaniały rynek, zajadaliśmy się lodami.

Rzym okiem Antoniego

Wspominając rzymską majówkę, zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez ucznia 2 E SG Antoniego Przybyła. Jest na co popatrzeć!

Przedłużona Majówka Pierwszaków

Klasy 1 SSP przedłużyły sobie majówkowe świętowanie na 7 i 8 maja.

W poniedziałek wybraliśmy się na zajęcia i obserwację przyrody do ogrodu botanicznego a potem na fenomenalny plac zabaw na Zdrowiu. Było wielkie szaleństwo i jeszcze większa radość.

Rzymska Majówka

Tegoroczną Majówkę 53 osoby, uczniowie i rodzice spędzili w wiecznym mieście: Rzymie.

A wszystko wymarzyła sobie Kasia Kaleta i za jej namową zorganizował Pan Marcin Paździor. Rzym to miasto pełne historii, którą w rzeczowy i bardzo przystępny sposób przedstawili nam uczniowie naszej szkoły: Patryk Grancow, Kasia Kaleta, Julia Henc i Maciej Olma. Czas był bardzo intensywny i bardzo ciekawy a na koniec zasmakowaliśmy jeszcze uroków Florencji.

Wszyscy wyjeżdżaliśmy z poczuciem niedosytu i nadzieją, że jeszcze wrócimy, bo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

III E SG w Górach Stołowych

Po wytężonej nauce i napisaniu egzaminów, dziewczęta z III E SG wraz z wychowawcą i opiekunem p. Lilly wyjechały na wycieczkę w Góry Stołowe.

Pogoda była wyśmienita, humory dopisywały więc aktywny wypoczynek wraz ze zwiedzaniem były wielką przyjemnością.

Zakątki jakie zobaczyły dziewczęta to m.in. rynek Wrocławia, huta węgla Nowa Ruda, Park Krajobrazowy Gór Sowich, Park Narodowy Gór Stołowych: Szczeliniec, Błędne Skały, uzdrowisko Polanica Zdrój czy Zamek Książ.

Wyjazd do Opery Narodowej kwiecień 2018.

7 kwietnia grupa uczniów wraz z rodzicami pod kierownictwem Marcina Paździora udała się do Warszawy na sztukę Goplana. Przed rozpoczęciem przedstawienia byliśmy także w Muzeum Narodowym.

Poszukiwanie wiosny

Chłopcy z 1b SSP wyruszyli na poszukiwanie wiosny!

Spragnieni promieni słonecznych i ciepła, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny upragnionej pory roku, Panowie wyruszyli do Parku Źródliska. Poszukiwania trwały krótko, bo z urodą przyrody wygrała potrzeba ruchu i fascynacja piłką nożną. Był wielki mecz, który sędziował a później obstawiał Pan Tomek a Pani Sylwii dostała się pierwsza stokrotka. Wypad uważamy za udany, wiosna się odmeldowała!

PIT 2018

Beznazwy spędziło fantastyczny weekend w Ostródzie!

W dniach 16-18 lutego nasz teatr wybrał się do szkoły salezjańskiej w Ostródzie, by uczestniczyć tam w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych. Zagraliśmy spektakle: "Śmierć to zdrowie" i świeżutko, premierowo "Boga Mordu". Uczestniczyliśmy w licznych warsztatach, oglądaliśmy naszych kolegów z Lublina, Sokołowa, Legionowa i Ostródy. Bawiliśmy się wspaniale!