Wyjazd do Opery Narodowej kwiecień 2018.

7 kwietnia grupa uczniów wraz z rodzicami pod kierownictwem Marcina Paździora udała się do Warszawy na sztukę Goplana. Przed rozpoczęciem przedstawienia byliśmy także w Muzeum Narodowym.

Poszukiwanie wiosny

Chłopcy z 1b SSP wyruszyli na poszukiwanie wiosny!

Spragnieni promieni słonecznych i ciepła, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny upragnionej pory roku, Panowie wyruszyli do Parku Źródliska. Poszukiwania trwały krótko, bo z urodą przyrody wygrała potrzeba ruchu i fascynacja piłką nożną. Był wielki mecz, który sędziował a później obstawiał Pan Tomek a Pani Sylwii dostała się pierwsza stokrotka. Wypad uważamy za udany, wiosna się odmeldowała!

PIT 2018

Beznazwy spędziło fantastyczny weekend w Ostródzie!

W dniach 16-18 lutego nasz teatr wybrał się do szkoły salezjańskiej w Ostródzie, by uczestniczyć tam w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych. Zagraliśmy spektakle: "Śmierć to zdrowie" i świeżutko, premierowo "Boga Mordu". Uczestniczyliśmy w licznych warsztatach, oglądaliśmy naszych kolegów z Lublina, Sokołowa, Legionowa i Ostródy. Bawiliśmy się wspaniale!

Pierwszaki w Łagiewnikach

W środę 10 stycznia Chłopcy z 1b SSP wybrali się do Lasu Łagiewnickiego. W ramach zdobywania wiedzy i bezpośredniego doświadczania natury uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Pan przewodnik poprowadził nas śladami zimowej fauny i flory. Wprawdzie mieliśmy utrudnione zadanie, bo brakowało śniegu, ale Panowie szybko wyczulili swoje zmysły na inne doznania z otoczenia. To był bardzo ciekawy i otwierający nasze głowy na sprawy przyrody czas!

Pierwszaki robią bajkę!

Kto może znać się lepiej na bajkach, jak nie nasi najmłodsi!

15 grudnia 2017 roku pierwsze klasy SSP wybrały się do Muzeum Animacji Semafor w Łodzi. Tam zwiedzały i podziwiały postacie z bajek. Uczestniczyły także w warsztatach, podczas których same konstruowały historię i montowały swoje filmy. Zabawa była wspaniała a efekt? Zapraszamy do oglądania i już dziś życzymy wszystkim wspaniałych świąt oraz przybycia św. Mikołaja bez żadnych kłopotów po drodze :D

 

 

Mikołajki Pierwszaków

Mikołajki to wspaniały dzień!!!

Wszystkie dzieciaki uwielbiają 6 grudnia. Nawet gdy zaczynamy nauką, jest ciekawie i wesoło. Dziś mieliśmy sporo niespodzianek. I prezentowych i wyjściowych. Wybraliśmy się do Teatru Pinokio na spektakl "Uroki Tuwima". Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć niezwykłą interpretację wierszy łódzkiego poety. A później uczestniczyliśmy w zajęciach o scenografii. To był naprawdę słodki dzień!

Szlakiem wielokulturowej Łodzi- klasy 7a i 7b

W dniu 15 listopada klasy siódme wybrały się na wycieczkę z przewodnikami z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami - p.Krystyną Janus i p.Cezarym Pawlakiem na wycieczkę w przeszłość naszego miasta.

Zwiedziliśmy ukryty cmentarz i pierwszy kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Ogrodowej oraz Stary Cmentarz część katolicką, prawosławną i ewangelicką. Złożyliśmy datek na odnowę zabytkowych pomników, aby następne pokolenia mogły również je podziwiać i poznawać barwną historię naszej Łodzi.