Warsztaty CLIL dla ZSZ z Ozorkowa

Julia Budzowska 04.12.2017

29 listopada 2017 roku odwiedziła naszą szkołę grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie wraz z opiekunem – panią Beatą Sobczak-Gieragą. Goście wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez uczestników projektu POWER SE „Pracownia Innowacji i Przedsiębiorczości” w naszej szkole.

            W pierwszej części spotkania swoje matematyczne tematy przedstawili: Amanda Neuman i Mateusz Mrówczyński „Wstęga Möbiusa” oraz Jędrzej Lipowski „Historia szyfrów” (uczniowie klasy 3C Salezjańskiego Gimnazjum).  Obie prezentacje przedstawione w języku angielskim spotkały się z dużym zainteresowaniem gości, którzy zadawali pytania i brali udział w dyskusji.

            Po kilkunastominutowej przerwie, którą poświęciliśmy na pokazanie gościom naszej szkoły, rozpoczęła się druga część warsztatów. Tym razem była to pokazowa lekcja poprowadzona według metodologii CLIL przez pana Piotra Szweda. Ciekawy sposób prowadzenia lekcji ponownie zaangażował gości do wymiany zdań i interesujących pytań.

            Było to bardzo dobre spotkanie, które stało się okazją do wymiany szkolnych doświadczeń, dostrzeżenia wartości w stosowaniu metod, które angażują uczniów i motywują ich do nauki.

Nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie, podobnie jak i nasi nauczyciele, odbyli zagraniczne szkolenia w ramach programu POWER SE. Nasza znajomość zaczęła się od poznania na Malcie pani Magdaleny Walczak, nauczycielki języka angielskiego w ZSZ w Ozorkowie.

            Mamy nadzieję na dalszą współpracę!