KreDA - KREatywne Działania Absolwentów | Salezjańskie Liceum, Gimnazjum i Bursa im. Księdza Bosko w Łodzi
Logo szkoły

KreDA - KREatywne Działania Absolwentów

Kreatywne Działania Absolwentów (KreDA) to nowa inicjatywa absolwentów naszej szkoły, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi lub pasją z uczniami. Spotkanie ma charakter preorientacji zawodowej i adresowane jest do wszystkich chętnych, szczególnie licealistów.

„Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu” mawiał św. Jan Bosko. Można długo mówić o tym, jak ważne jest myślenie o przyszłości, jak ogromną rolę odgrywają we współczesnym świecie pomysłowość i innowacyjność, można – jak robi się to obecnie – podkreślać do znudzenia wagę kreatywności, ale bez wskazania nie jednego, nie dwóch, ale wielu przykładów potwierdzających najpiękniejsze nawet założenia, trudno mieć nadzieję, że przekona się kogokolwiek do czegokolwiek.

My – twórcy KreDY, czyli nowej inicjatywy Zespołu Szkół Salezjańskich, zainspirowani przez Martę Soniewicką – absolwentkę naszej szkoły (rocznik 1999), chcemy Wam pokazać, że warto realizować swoje marzenia, że można w życiu osobistym i zawodowym łączyć dążenie do szczęścia z działaniem dla dobra wspólnego, z postawą wprowadzającą w życie innych ludzi idee, wartości, pomysły, które inspirują.

„Po absolwentach ich poznacie”. Pozwalamy sobie nieco żartobliwie i nieco nieskromnie sparafrazować biblijną sentencję, bowiem naszymi głównymi argumentami są byli uczniowie szkoły mieszczącej się od ponad dwudziestu pięciu lat przy ul. Wodnej 34. Mówimy „nasi” z uczuciem lekkiej nostalgii, ale i dumy. Kiedyś szaleli na przerwach, uczestniczyli w słówkach, dziś wracają jako bohaterowie nowego cyklu spotkań, którego celem jest dzielenie się doświadczeniem, wiedzą, pomysłowością. Swoje dokonania przedstawią w formie dwudziestominutowych wykładów, na które serdecznie zapraszamy całą naszą rodzinę salezjańską, czyli zarówno uczniów, absolwentów jak i pracowników (obecnych i byłych) Zespołu Szkół Salezjańskich im. ks. Bosko. Po wykładach zapraszamy do rozmowy z naszymi gośćmi.