Wywiad z Koordynatorem projektu

Poniżej przedstawiamy dwie części wywiadu, jakiego serwisowi TuŁódź udzieliła p. Julia Budzowska, która zajmowała się koordynowaniem działań projektowych w projekcie "Pracownia Innowacji i Przedsiębiorczości". Znajdą też tu Państwo artykuł podsumowujący, napisany przez dr Piotra Szweda.

Część Pierwsza

Szkolenie w Ratyzbonie - projekt POWER SE

W dniach 27.02.2017 -  3.03.2017 brałam udział w kursie organizowanym przez szkołę Horizonte w Ratyzbonie (Niemcy) pt. "Auffrischungskurs für Deutschlehrer: Methoden und Sprache" (kurs odświeżający dla nauczycieli języka niemieckiego). Placówka ta jest znanym ośrodkiem skupiającym świetnych lektorów i przyciągającym kursantów z całego świata. W szkoleniu brało udział 5 osób z 3 krajów - Polski, Słowenii i Kenii.

Szkolenie na Malcie #6 - projekt POWER SE

Nauczycielki Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum w Łodzi, panie Izabela Deszcz (nauczycielka chemii) i Marta Janiszewska (nauczycielka języka polskiego) uczestniczyły w dniach 17.10.2016- 23.10.2016 w międzynarodowym szkoleniu stacjonarnym o nazwie „LANGUAGE LEARNING, FUN AND GAMES- METHODOLOGY FOR PRIMARY SCHOOL”(nauczanie językowe poprzez gry i zabawy w szkole podstawowej). Kurs, który miał charakter warsztatów, miał miejsce w prestiżowym ośrodku szkoleniowym ETI w miejscowości St. Julians’s na Malcie.

Szkolenie na Malcie #5 - projekt POWER SE

W dniach 13-17 marca 2017 roku wzięliśmy udział w tygodniowym intensywnym kursie podnoszącym kwalifikacje językowe nauczycieli (przygotowanym przez ośrodek ETI na Malcie.

 

Szkolenie na Malcie #4 - projekt POWER SE

W dniach 24-28 października 2016 roku wzięliśmy udział w tygodniowym kursie przygotowanym przez ośrodek ETI na Malcie. Szkolenie poświęcone było pracy z uczniami według zasad metody CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning.

Szkolenie w Berlinie - Projekt POWER SE

Relacja z ostatniego już wyjazdu szkoleniowego w ramach projektu POWER SE:

 

- Mamo, dlaczego ucinasz górę i dół mięsa na pieczeń? - zapytała raz córka.

- Bo tak robiła babcia - odparła mama.

- Babciu, czemu tak robiłaś? - drąży dalej dziewczę.

- Bo tak nauczyła mnie moja mama.

A prababcia, zapytana o powód obcinania mięsa na pieczeń, przypomniała sobie:

- A, bo miałam taką małą brytfannę.

 

Warsztaty projektowe dla nauczycieli

Lubimy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami Dzisiaj w szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli innych szkół, poświęcone ciekawym metodom nauczania. Spotkanie prowadziły Izabela Deszcz, Justyna Magnus-Żelazko, Barbara Gęsicka i Ilona Bartoszek. Szkolenie zrealizowane jako podsumowanie kursów w ramach programu POWER SE, w których brali udział nasi nauczyciele.

Warsztaty CLIL dla ZSZ z Ozorkowa

29 listopada 2017 roku odwiedziła naszą szkołę grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie wraz z opiekunem – panią Beatą Sobczak-Gieragą. Goście wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez uczestników projektu POWER SE „Pracownia Innowacji i Przedsiębiorczości” w naszej szkole.

Szkolenie na Malcie #3 - projekt POWER SE

W dniach 03.07 – 14.07.2017r. dwie nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Salezjańskich, Magdalena Wójcik oraz Agnieszka Lange wzięły udział w szkoleniu pt. „Methodology Revisited, Revitalised & Re-energised” w ośrodku szkoleniowym ETI na Malcie.

Szkolenie na Malcie #2 - projekt POWER SE

Tytuł szkolenia: CLIL. Methodology & ICT Tools for Teachers working with CLIL

Czas i miejsce: 17-28 lipca 2017 r, St. Julian's, Malta

Uczestnicy: Piotr Szwed, Daria Zawiasa z Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi