Stypendium Ministra Edukacji dla Jarka Kozioł

Jarek Kozioł, uczeń 3c naszego gimnazjum, otrzymał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 7 marca  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Stypendia wręczała pani minister Anna Zalewska. Nagrodzonych zostało 80 najzdolniejszych uczniów z całego kraju, w tym trójka uczniów z województwa łódzkiego, a między nimi nasz uczeń Jarosław Kozioł.

Marcin Mistrzem Polski Centralnej

Marcin Piątkowski, uczeń klasy IV b naszej szkoły podstawowej, został mistrzem Polski centralnej w Oyama Karate.

W sobotę 17 lutego 2018 w Łodzi rozegrano VII Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w kata, w których wystartowało 155 zawodników z 14 klubów; Białystok, Turek, Koło, Konin, Herby, Brzeszcze, Piotrków Trybunalski, Brudzew, Legionowo, Kozienice, Tychy, Żagań, Katowice oraz Łódź. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska. Sędzią głównym był sensei Włodzimierz Rygiert (Turek).

Sukces naszych uczennic w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

23 lutego w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbył się finał VII edycji Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej.

W kategorii gimnazjów rywalizowało 22 wykonawców z 13 szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Gruszczyńska (3E) z utworem Christiny Stürmer "Seite an Seite" oraz Matylda Gajdzis (3E) z utworem zespołu Silbermond "Irgendwas bleibt".

Jesteśmy wicemistrzami Polski

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI POLSKI !!!

Trochę czasu zajęło mi aby pochwalić się naszym osiągnięciem ale, gdy emocje związane z tym wydarzeniem już opadły, postanowiłem usiąść i napisać kilka słów, kierując się zasadą „lepiej późno niż wcale”!!! 

Zwycięzcy Konkursu o Księdzu Bosko 2018

Zakończył się Konkurs o Księdzu Bosko - edycja 2018. Troje zwycięzców wyruszy na wyprawę do Rzymu.

Etap finałowy Konkursu odbył się 14 lutego w godzinach popołudniowych. Zgodnie z regulaminem Konkursu każda szkoła (podstawowa, gimnazjum, liceum) rywalizowała oddzielnie. W każdej z tych trzech grup został wyłoniony jeden zwycięzca.

Główną nagrodą był wyjazd do Rzymy, na który trójka najlepszych pojedzie w tym roku szkolnym. Pozostali finaliści otrzymali nagrody rzeczowe.

Wiersze laureatów Konkursu Poetyckiego

Koło Biblioteczne przedstawia nagrodzone dzieła.

Przedstawiamy nagrodzone tytuły:

I. "Modlitwa o skrzydła" - Julia Lidner

II. "Zobacz" - Joanna Karasińska

III. "Nie zapomnij" - Natalia Chabros

Życzymy miłej lektury :-)

Nasza szkoła w rankingu Perspektyw 2018

Najlepsze liceum salezjańskie w Polsce, 12. miejsce w województwie łódzkim i 9. w Łodzi. Tak nas plasuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w swoim najnowszym rankingu liceów i techników w Polsce w 2018 roku.


W klasyfikacji generalnej znaleźliśmy się na 130 miejscu. To znaczy, że otrzymaliśmy tytuł srebrnej szkoły. Bardzo nas cieszy ten wynik, gdyż jest on efektem dobrej pracy naszych uczniów oraz wskaźnikiem wysokiego poziomu nauczania w naszej szkole.

O duchu dziejów, czyli jak zostać historycznym olimpijczykiem

Jeszcze przed Świętami otrzymaliśmy bardzo dobrą informację. Czterej uczniowie naszego liceum zostali zakwalifikowani do drugiego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, która organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Uczniowie ci to:

Konferencja prasowa z udziałem uczniów naszego Liceum w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

W piątek 17 listopada grupa uczniów z klas pierwszych Salezjańskiego Liceum otrzymała zaproszenie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na podsumowanie pracy nad filmem edukacyjnym, którego byli współautorami. Projekcja pierwszego odcinka filmu edukacyjnego „Cztery pory roku” - „Lato” połączona była z konferencją prasową.