Nasza szkoła w rankingu Perspektyw 2018

Najlepsze liceum salezjańskie w Polsce, 12. miejsce w województwie łódzkim i 9. w Łodzi. Tak nas plasuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w swoim najnowszym rankingu liceów i techników w Polsce w 2018 roku.


W klasyfikacji generalnej znaleźliśmy się na 130 miejscu. To znaczy, że otrzymaliśmy tytuł srebrnej szkoły. Bardzo nas cieszy ten wynik, gdyż jest on efektem dobrej pracy naszych uczniów oraz wskaźnikiem wysokiego poziomu nauczania w naszej szkole.

O duchu dziejów, czyli jak zostać historycznym olimpijczykiem

Jeszcze przed Świętami otrzymaliśmy bardzo dobrą informację. Czterej uczniowie naszego liceum zostali zakwalifikowani do drugiego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, która organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Uczniowie ci to:

Konferencja prasowa z udziałem uczniów naszego Liceum w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

W piątek 17 listopada grupa uczniów z klas pierwszych Salezjańskiego Liceum otrzymała zaproszenie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na podsumowanie pracy nad filmem edukacyjnym, którego byli współautorami. Projekcja pierwszego odcinka filmu edukacyjnego „Cztery pory roku” - „Lato” połączona była z konferencją prasową.

Awans piłkarek i piłkarzy ręcznych w Mistrzostwach Łodzi

Miłe informacje docierają do nas z boisk piłki ręcznej. Reprezentacje naszej szkoły w rywalizacji Mistrzostw Łodzi awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Piłkarki Ręczne ZSS pomimo porażki z utytułowanym przeciwnikiem – łódzkim ChKS-em uzyskały awans z drugiego miejsca w grupie. Nasze dziewczyny dały z siebie wszystko i można się cieszyć z ich postępu sportowego.

Brawo salezjańskie pszczółki

23 października w Łodzi rozegrany został finał turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Zawody odbywały się pod patronatem Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego i śmiało można powiedzieć, że były to nieoficjalne Mistrzostwa Łodzi. W turnieju reprezentantki Salezjańskiego Gimnazjum okazały się najlepsze, wygrywając 2 mecze oraz 1 remisując, strzelając przy tym 11 bramek i tracąc tylko 1. Jesteśmy/jesteście Najlepsze!!! 

Nagrody za zasługi sportowe dla naszych trenerow

Podczas uroczystej gali XX. Jubileuszowych Ogólnopolskich Rozgrywek Salezjanskich Animatorów Sportowych w Elku prof. Arseniusz Bojanowski odznaczony został srebrną odznaką Poskiego Związku Piłki Siatkowej,zaś prof. Maciej Sokołowski medalem XXV-lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS RP. Serdecznie gratulujemy! :)

Sukcesy sportowe Huberta i Jarka

W sobotę 30 września Hubert Dudziński z klasy 3c SG zdobył brązowy medal w konkurencji Kumite Indywidualne Juniorów Młodszych 57 kg na Mistrzostwach Polski w karate.

Nie był to jedyny sukces naszych uczniów tego dnia. Hubert i Jarosław Kozioł z klasy 3c zdobyli jeszcze wicemistrzostwo Polski w konkurencji Kumite Drużynowe Juniorów Młodszych.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Teatr Beznazwy na tegorocznym Campo Bosco!

Campo Bosco to spotkanie młodzieży salezjańskiej z naszej warszawskiej inspektorii. Odbywa się w Czerwińsku nad Wisłą zawsze pod koniec sierpnia, tym razem był to czas od 24 do 27. To festiwal młodości, o którym większość wie, ale nie ma świadomości, co tam się dzieje naprawdę.

Matura 2017 – mamy powód do dumy

Wszyscy nasi tegoroczni maturzyści zdali egzamin dojrzałości. To pierwszy powód do dumy. Drugi – że zdali go na wysokim poziomie. Gratulujemy zarówno uczniom, jak nauczycielom.