Otwarcie kompleksu sportowego

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś dokonał w niedzielę poświęcenia nowego kompleksu sportowego przy naszej szkole. Wstęgę na boisku przeciął również wicepremier prof. Piotr Gliński, poseł na sejm RP Waldemar Buda oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Arcybiskup Ryś strzelił także pierwszego gola na nowym boisku, a następnie... nie obronił kolejnego strzału zawodowego piłkarza.

Piotr Drzewiecki 24.09.2018

Matki Bożej Wspomożenia Wiernych 2018

W Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, 24 maja, Słówko dla całej szkoły odbyło się na dziedzińcu, przy figurce Matki Bożej.

Słowo do uczniów skierował ks. Tadeusz Niewęgłowski, proboszcz parafii Wspomożycielki Wiernych i dyrektor wspólnoty salezjańskiej przy ul. Wodnej.

Piotr Drzewiecki 24.05.2018

Centralne obchody Święta Dzieci Wojny w Łodzi

Uczniowie klas 7a i 7b w dniu 7 maja 2018 wzięli udział w Centralnych obchodach Święta Dzieci Wojny w Łodzi. Uroczystość odbyła się w Parku Szarych Szeregów, pod pomnikiem Pęknięte Serce. 

Dzień ten został ustanowiony w ubiegłym roku w celu uczczenia pamięci ludzi, którzy stracili w obozie na Przemysłowej dzieciństwo, przyszłość, życie, aby pamięć o nich nie zaginęła.

Zofia Ziółkowska 07.05.2018

Imieniny Księdza Dyrektora 2018

16 lutego 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy dzień imienin naszego dyrektora-ks. Juliana Dzierżaka. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli wspólne słówko poranne.

Jan Michniewicz 16.02.2018

Środa popielcowa

Ks. Tadeusz Rozmus - Radca Regionalny Towarzystwa Salezjańskiego przewodniczył mszy świętej w środę popielcową.
Piotr Drzewiecki 14.02.2018

Studniówka...

...już jutro! Ha, będzie się działo!

Kilka migawek z przygotowań do balu studniówkowego naszych Maturzystów! Będzie magicznie!

Sylwia Gajewska 12.01.2018

Ślubowanie klas 1 SSP

W niedzielę, 17 września 2017 roku, Uczniowie klas pierwszych Salezjańskiej Szkoły Podstawowej ślubowali być pilnymi uczniami, wspaniałymi kolegami i dobrymi ludźmi. Podczas uroczystej Eucharystii zostały także poświęcone plecaki i pobłogosławione przybory szkolne, by pracujący nimi uczniowie mieli jak najlepsze wyniki w nauce. Po wspólnej modlitwie był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców oraz zwiedzanie szkoły. Nasi najmłodsi z szerokimi uśmiechami opowiadali o pierwszych dniach nauki. Zadomowili się u nas na Wodnej w najlepsze!

Sylwia Gajewska 17.09.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wspólną Eucharystią w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych wspólnota Zespołu Szkół Salezjańskich z ulicy Wodnej w Łodzi 1 września rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Po raz pierwszy naukę w murach szkoły rozpoczęli pierwszoklasiści, którzy zainaugurowali nowo powstałą Salezjańską Szkołę Podstawową w Łodzi.

Piotr Drzewiecki 05.09.2017

Medale dla ks. Dyrektora i naszych Nauczycieli

W Auli naszej szkoły odbyła się uroczysta gala XXV-lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS RP. W jej trakcie zostały wręczone medale dla ks. Dyrektora oraz dla dwóch naszych nauczycieli wychowania fizyczneg.

Maciej Drewniak 25.06.2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Tradycją naszej szkoły jest , że zakończenie roku szkolnego składa się z dwóch części. Podobnie i w tym roku przed południem udaliśmy się na mszę świętą do Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi , a wieczorem spotkaliśmy się w auli.

Jan Michniewicz 23.06.2017