Trzydniówka klas 2 SSP

Odważnie i z entuzjazmem klasy 2 SSP wyruszyły na swoją pierwszą trzydniową wycieczkę. Od 24 do 26 wrześnie razem ze swoimi wychowawcami zwiedzali ciekawe miejsca województwa świętokrzyskiego.

W poniedziałek zwiedzaliśmy kopalnię krzemienia pasiastego "Krzemionki Opatowskiego" oraz niezwykły zamek w Chęcinach. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś wyglądało życie i jak mieszkali ludzie. Wieczorem ulokowaliśmy się w Sielpi, gdzie naszą kolacją były kiełbaski z ogniska.

Sylwia Gajewska 27.09.2018

Piknik w Lutomiersku

Klasy 1 SSP świętowały dziś zakończenie roku piknikiem w Lutomiersku. Razem z naszymi Duszpasterzami podziękowaliśmy Panu Bogu za niezwykły, wspólny rok. A potem w skwarze dnia, przy ognisku, pysznościach przygotowanych przez naszych Rodziców rozmawialiśmy o tym, co było i planowaliśmy, to będzie :D Rok szkolny 2017/18 był dla nas wszystkich wspaniałym czasem a radość wspólnego bycia niech trwa dalej!

Sylwia Gajewska 17.06.2018

Pierwszaki w Sieradzu!

14 czerwca 1 SSP wybrały się do Sieradza...

a co takiego tam było ciekawego? Oj było! Wybraliśmy się do Powiatowej Jednostki Straży Pożarnej i działo się... zobaczyliśmy jak wygląda praca strażaka. Jak trzeba być sprawnym, żeby móc pomagać innym i jak wymagający jest ten zawód. W swojej pracy ugościł nas tata Kostka i było naprawdę bardzo ciekawie... wystarczy zerknąć na zdjęcia!

Sylwia Gajewska 14.06.2018

Klasy IA i IB SLO na Podlasiu

W dniach 27 – 30 maja, klasy 1a i 1b liceum wraz z opiekunami: p. Skurską, p. Geremek-Sowińską, p. Michniewiczem oraz p. Drabem wyjechały na wycieczkę na Podlasie.

Swoją eskapadę rozpoczęliśmy Mszą Św. w naszej szkolnej kaplicy, aby następnie, w świetnych humorach udać się... do autokaru. Po drodze zwiedziliśmy Białystok, gdzie podziwiając wspaniały rynek, zajadaliśmy się lodami.

Maria Skurska 05.06.2018

Rzym okiem Antoniego

Wspominając rzymską majówkę, zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez ucznia 2 E SG Antoniego Przybyła. Jest na co popatrzeć!

Sylwia Gajewska 22.05.2018

Przedłużona Majówka Pierwszaków

Klasy 1 SSP przedłużyły sobie majówkowe świętowanie na 7 i 8 maja.

W poniedziałek wybraliśmy się na zajęcia i obserwację przyrody do ogrodu botanicznego a potem na fenomenalny plac zabaw na Zdrowiu. Było wielkie szaleństwo i jeszcze większa radość.

Sylwia Gajewska 09.05.2018

Rzymska Majówka

Tegoroczną Majówkę 53 osoby, uczniowie i rodzice spędzili w wiecznym mieście: Rzymie.

A wszystko wymarzyła sobie Kasia Kaleta i za jej namową zorganizował Pan Marcin Paździor. Rzym to miasto pełne historii, którą w rzeczowy i bardzo przystępny sposób przedstawili nam uczniowie naszej szkoły: Patryk Grancow, Kasia Kaleta, Julia Henc i Maciej Olma. Czas był bardzo intensywny i bardzo ciekawy a na koniec zasmakowaliśmy jeszcze uroków Florencji.

Wszyscy wyjeżdżaliśmy z poczuciem niedosytu i nadzieją, że jeszcze wrócimy, bo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Sylwia Gajewska 06.05.2018